Пронајден мртов турски државјанин во рудник за мермер кај Прилеп

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

На 12.11.2019 во 10.56 часот во Полициската станица Прилеп било пријавено дека во рудникот за мермер во с. Присад, во една од бараките бил пронајден починат турскиот државјанин М.Ј.(40), за кого била започната процедура за вработување во рудникот.

 

„Смрт без траги на насилство констатирала од екипа на Итна медицинска помош, а по наредба на Јавен обвинител, над телото на починатиот ќе се изврши обукција. Увид на местото извршила екипа од Полициската станица Прилеп“, информираат од СВР Битола.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи