Преку „Книга за есента“ најмалите од ООУ Добре Јованоски се запознаа со годишното време есен

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

По повод Месецот на книгата децата од Дневниот престој и II-5 одделение од ООУ Добре Јованоски од Прилеп изработија едукативна книга насловена „Книга за есента“.

 

Покрај книгата, децата одржаа работилница под менторство на наставниците Викторија Бошкоски и Вера Чакмакоска, каде што учениците цртаа, боеја, драматизираа, рецитираа, пееја, играа.

 

Преку сите овие активности, на креативен начин најмалите се запознаа со есента и го проширија своето знаење за ова годишното време.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи