Тракторист тешко повреден во Мало Коњари

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Во полициската станица Прилеп било пријавено дека во атарот на село Мало Коњари, прилепско, вчера утрината М.Д.(79) од село Мало Коњари, паднал од трактор и се здобил со тешки телесни повреди.

„Тој бил пренесен во Градската општа болница Прилеп за укажување на лекарска помош“, информираат од МВР.

 

Увид на местото извршила екипа од полициската станица Прилеп.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи