УЈП: Граѓаните да внесат точна трансакциона сметка со цел поврат на ДДВ

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Од Управата за јавни приходи информираат дека граѓаните кои ја користат апликацијата МОЈ ДДВ за враќање на данок, дека треба да ја проверат внесената трансакциона сметка дали е точна, за во месец декември да може да се направи исплата.

 

„УЈП во декември 2019 година ќе изврши враќање на 15 % од платениот ДДВ на трансакциска сметка на граѓаните-корисници на апликацијата МојДДВ. За таа цел, за да може да се изврши точно и непречено враќање на данокот, ги повикуваме граѓаните кои се корисници на апликацијата МојДДВ, да извршат проверка на внесените податоци за трансакциска сметка или доколку не е внесена истата да ја внесат во апликацијата МојДДВ за да им се изврши враќањето на данокот“, велат од УЈП.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи