Бензините поскапуваат, дизелот поевтинува

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Од вечерва на полноќ бензините ќе се точат по повисоки цени, додека дизелот ќе поевтини.

 

Малопродажните цени на бензините „евросупер БС-95“ и „евросупер БС-98“ се зголемуваат половина денар, па така нивната цена ќе биде 68,5, односно 70,5 денари за литар.

 

Дизелот ќе поевтини еден денар и ќе се продава за 61 денар за литар.

 

Ова е одлуката на регулаторното тело кое стапува на сила на полноќ и ќе трае до следниот понеделник.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи