Кривична пријава против Ф.С.(39) од Прилеп кај кого бил пронајден хероин

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Полициска станица Прилеп поднесе кривична пријава против Ф.С.(39) од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

 

На  24.04.2019 на ул.„Св. Наум Охридски“ во Прилеп, полициски службеници извршиле претрес во домот на пријавениот, при што пронашле и одзеле хероин.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи