Пијан прилепчанец истепал Бугарин во пекара, потоа нападнал и полицаец

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

На 24.11.2019 во 00,30 часот пред пекара на бул.„Јане Сандански“ од полициски службеници од СВР Скопје, бил лишен од слобода Д.Б.(32) од Прилеп кој бил во видно алкохолизирана состојба, поради тоа што агресивно се однесувал кон полициски службеници, а истиот претходно во угостителски објект на бул. „Јане Сандански“ поради претходно недоразбирање физички го нападнал А.А.(32) од Бугарија.

 

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи