Возило удрило во 74-годишна жена во Прилеп, возачот побегнал

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Возило удрило во Л.Т. (74) од Прилеп на крстосница од ул. „Александар Македонски“ и ул. „Мирче Ацев“, по што го возачот избегал.

 

Во незгодата која се случила во понеделникот околу 17:30 часот, Л.Т. се здобила со тешки телесни повреди и била пренесена во Градска болница Прилеп за укажување на помош.

 

Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициска станица Прилеп.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи