„Пуцко Петрол“ го доби тендерот на прилепски „Комуналец“ вреден 152.000 евра

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Јавното комунално претпријатие од Прилеп „Комуналец“ по распишаниот тендер за сукцесивна набавка на дизел гориво, бензин и плин склучи договор со друштвото за производство, услуги и трговија „Пуцко Петрол“ увоз-извоз ДООЕЛ од с. Пласница.

 

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ и 9.381.000 денари или околу 152.000 евра.

 

ИЗВОР : ЕМАГАЗИН

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи