СОУ „Ристе Ристески – Ричко“ со бројни настани и театарска претстава ќе го одбележи патрониот празник

Од 17-ти до 21-ви декември по повод патрониот празник на СОУ „Ристе Ристески – Ричко“ ќе се одржи „Промотивната недела на Ричко“ по втор пат. На овој настан ќе земат учество сите средни училишта во следните активности :  Натпревар во Најдобра фотографија, Натпревар во Табла – Натпревар по Историја

 

За крај на 20.12.2019(петок) во 12:00 во Народниот театар „Војдан Чернодрински“ ќе се одржи хуманитарна претстава која ја спрема драмската секција на нашето училиште. – Учениците ќе настапат со комичната претстава „Прилеп град приказна“.

 

Цената на картата е 50 денари, а сите собрани средства ќе бидат донирани на самохрано семејство. Ве очекуваме!!!!

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи