Се запали камион кај Кривогаштани на патот Прилеп – Крушево, сообраќајот во прекин

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Вечерва од 20:00 часот сообраќајот на Регионалниот пат „Прилеп -Крушево“ кај село Кривогаштани сообраќајот е во целосен прекин, соопшти АМСМ. Според нивниот вонреден извештај прекинот е поради настанат пожар на товарно моторно возило.

 

Засега нема повеќе информации за настанот.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Липо ласер и спа капсула за прв пат во Прилеп

Play Video

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи