Обид за обљуба на 44 годишна прилепчанка на улица „Пиринска“

Вчера во 20.30 часот во Полициската станица Прилеп, 44-годишна жена од Прилеп пријавила дека околу 16.40 часот на ул. „Пиринска“ во Прилеп била пресретната од едно лице, кое почнало да ја допира по телото, во обид да изврши обљуба. За настанот бил известен Јавен обвинител и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи