Пожар во хотел во Прилеп

На 17.12.2019 во 07.20 часот во Полициската станица Прилеп било пријавено дека во хотел на ул. „Ленин“ настанал пожар во кујната, при што изгореле повеќе кујнски апарати.

 

Пожарот бил изгаснат од екипа на Територијалната противпожарна единица Прилеп и повредени лица нема.

 

Увид извршила екипа од Полициската станица Прилеп.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи