Наградa за прилепчанецот Златко Крстевски на фестивалот за стрип во Ваљево

На третиот по ред Ваљевски фестивал на стрипот кој се одржа од 20 до 21 декември во Галеријата во центарот на Ваљево, Србија, од пристигнати 103 автори од 13 држави наградени се македонските стрип автори Златко Крстевски, награда за друштвено ангажиран стрип и Дарко Богданов и Александар Стеванов за заедниичка стрип приказна.

 

Уметнички директор на фестивалот е писателот Дејан Богојевиќ.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.