Велчо Матевски го фати крстот во Крушево

25 годишниот Велчо Матевски го фати Светиот кркст во Крушево кој традиционално се фрлаше во водите на вештачкото езеро. Матески досега се фрлал 8 пати по крстот.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[poll id=”-2″]

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.