Прилепчанец меѓу тројца уапсени за кражба на возило

На 03.02.2020 околу 12.30 часот во Гостивар, полициски службеници на Одделението за внатрешни работи Гостивар ги лишиле од слобода В.Ф.(25) од Гостивар, О.Џ.(27) од Гостивар и Д.З.(39) од Прилеп, поради сомнение дека учествувале во одземање и продажба на патничко моторно возило „бмв“ со скопски регистарски ознаки, кое минатата година било оставено за поправка на паркинг во Гостивар, а чие одземање на 01.02.2020 го пријавил Б.М.(33) од Гостивар.

 

Возилото било пронајдено и денеска ќе му биде вратено на пријавителот. По целосно документирање на случајот, против В.Ф. ќе биде поднесен соодветен поднесок.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи