Прилеп меѓу општините што ќе добијат прочистувачи за воздух за потребите на образовните институции

Владата донесе одлуки за давање на трајно користење на 38 прочистувачи за воздух, за потребите на градинки, основни и средни училишта и факултети во повеќе општини.

 

Пречистувачи на воздух ќе добијат општините  Куманово, Струмица, Аеродром, Битола, Илинден, Боговиње, Берово, Гази Баба, Гостивар, Могила, Охрид, Прилеп и Битола, соопшти по седницата владината прес-служба.

 

Активноста е дел од Програмата за чист воздух.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи