Станкоски бара јавно извинување за изнесените невистини од страна на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Прилеп

Генералниот директор на Тутунски Комбинат  Прилеп, Кире Станкоски, бара јавно извинување од страна на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Прилеп за како што вели изнесените невистини на денешната нивна прес конференција каде за партиски вработувања се споменуваат правните субјекти Филип Морис и Експанда кои според Станкоски не се правно поврзани. Во спротивно ќе биле превземени правни мерки од страна на тие кои биле неправедно и злонамерно поврзани во текстот, а биле независни правни приватни субјекти.

 

Инаку по одржувањето на прес конференцијата и нејзиното објавување во медиумите, од страна на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Прилеп беше побарано тргнување на спорниот пасус од нивниот текст кој го испратија на меил, каде се споменуваат овие две компании.

 

 

 

 

 

[poll id=”-2″]

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи