Плетвар блокиран, километарски колони и нервозни возачи

На патниот правец Прилеп – Кавадарци, после планинскиот премин Плетвар, од с. Беловодица до с. Тројаци, во должина од 4км. сообраќајот се одвива со повремени прекини поради
силен ветер и поголеми намети на снег на коловозот. Од Македонија пат велат дека нивните екипи постајано се на терен и го расчиистуваат патот.

 

Нервозни возачи испратија фотографии до нашата редакција. Велат дека се заглавени кај селото Тројаци околу 2 часа, а засега никој не им кажувал кога ќе се пушти патот. Бараат иитна реакција на надлежните институции.

 

 

 

 

 

 

[poll id=”-2″]

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи