Жена изгоре во пожар во Прилеп

72 годишната прилепчанка О.С. изгорела во пожар кој утринава околу 8.30 часот се случил на улицата „Никшичка“ број 10. Пожарот започнал од просториите на приземјето каде живеела О.С, а ќуќата имала уште 2 други ката. Од ТППЕ Прилеп истакнаа дека пожарот бил изгаснат за многу кратко време, но за жал О.С. веќе била почината.

 

„Интервениравме со 4 возила и 11 пожарникари. Пожарот беше веднаш изгаснат, но жената беше почината. Успеавме за само неколку минути по пристигнувањето да спасиме уште 2 други жени од вториот кат со помош на пожарникарски скали“, истакна Пецо Димоски, командир на смена во ТППЕ Прилеп.

 

На терен веднаш излегле екипите на ПС Прилеп и од Јавното обвинителство, а вешто лице допрва треба да утврди од што и како настанал пожарот.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи