За поддршка на „Медена земја“, Зуламоска од коса го изработи ликот на Атиџе Муратова

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Светлана Зуламоска од Кривогаштани во пресрет на Оскарите како поддршка за „Медена земја“ од коса го изработи ликот на Атиџе Муратова.

 

Таа често изработува портрети од коса на познатите, а до сега има направено портрети од коса на Тоше Проевски, Игор Џамбазов, Весна Петрушевска, Кире Лазаров, како и многу други домашни и странски ѕвезди, а повеќе за нејзиното хоби може да погледнете на следниот линк.

 

Сега на ред дојде и ликот на Атиџе Муратова.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Липо ласер и спа капсула за прв пат во Прилеп

Play Video

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи