Програма за јубилејот 70 години театар Војдан Чернодрински

Овој месец театарот „Војдан Чернодрински“ прославува јубилеј 70 години театар. По тој повод институцијата спреми посебна програма која ќе биде изведена пред прилепската публика.

 

Што се публиката ќе може погледне на репертоарот, може да погледнете на следниот плакат.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи