Лео клуб утре со хуманитарна поетско-музичка вечер за обновување на опожарениот дом на семејството Спиркоски од Прилеп

Заедно, за нашиот празник Св.Трифун опиени од МАЛКУ вино и МНОГУ љубов, ние – подмладокот од Lions заедно со талентираните деца од средните училишта на Општина Прилеп, Duo acoustic Катерина Попоска – вокал и Илија Чакароски – гитара и The Dreamers, Ви нудиме незаборавна вечер.

 

Фоаје на НУЦК „Марко Цепенков“ – Прилеп во 20.30ч

 

Лео Клуб – Прилеп за вас, а сите заедно СПЛОТЕНИ да помогнеме на фамилијата Спиркоски за обновување на опожарениот дом.

 

Љубете, уживајте и донирајте.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.