Лео клуб утре со хуманитарна поетско-музичка вечер за обновување на опожарениот дом на семејството Спиркоски од Прилеп

Заедно, за нашиот празник Св.Трифун опиени од МАЛКУ вино и МНОГУ љубов, ние – подмладокот од Lions заедно со талентираните деца од средните училишта на Општина Прилеп, Duo acoustic Катерина Попоска – вокал и Илија Чакароски – гитара и The Dreamers, Ви нудиме незаборавна вечер.

 

Фоаје на НУЦК „Марко Цепенков“ – Прилеп во 20.30ч

 

Лео Клуб – Прилеп за вас, а сите заедно СПЛОТЕНИ да помогнеме на фамилијата Спиркоски за обновување на опожарениот дом.

 

Љубете, уживајте и донирајте.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи