Почна пријавувањето на учесниците за Меѓународниот карневал „Прочка 2020“

Од 28 февруари до 1 март годинава, во Прилеп по 19-ти пат ќе се одржи Меѓународниот карневал „Прочка 2020“.

 

Пријавите за учество на карневалот за учесниците од нашата држава ќе бидат отворени до 27.02.2020, а пријавите за интернационалните учесници до 20.02.2020.

 

Дополнителните информации во врска со пријавувањето, можете да ги најдете на следниот линк:

http://www.karnevalprilep.mk/pokana-i-prijava-prochka-2020

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи