ВИДЕО – Заев : Не е точно дека сум имал средба со Катица Јанева во август

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, демантира дека во месец август имал средба со специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева, во премиерската вила на Водно. Инаку според доказите од ПИ мерките ВМРО-ДПМНЕ обвинува веќе 2 дена дека Зоран Заев и неговиот брат Вице Заев се вмешани во случајот „Рекет“ затоа што според нив Заев имал средба со Јанева, а неговиот брат со обвинетиот Зоран Кичеец.

 

Не е точно дека тоа се случило. Треба да ги проверат точно тие податоци и анализи како се обезбедени. Јас сум имал последна средба со Јанева во советот за реформи во правосудството во Владата, така што ова не е точно“, изјава Заев.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи