Трагедија во рудник во Прилеп, загина возач на камион

Вчера, во 11.15 часот, во Полициската станица Прилеп било пријавено дека во рудник во Прилеп, Д. З. (67) од Прилеп, кој управувал товарно возило „сканија 113“, со велешки регистарски ознаки, при извршување работни задачи во рудникот паднал од камионот.

 

Тој бил пренесен во Општата болница Прилеп, каде што од лекар била констатирана смрт. По наредба на јавен обвинител, телото на починатиот било дадено на обдукција.

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи