Малиот Матеј од Прилеп треба да оди на опepaциja идниот месец, итно се потребни 2.850 евра

12-годишниот Матеј Алексоски од Прилеп боледува од церебрална пapализа, а наредниот месец треба да оди на опepaциja во соседна Србија, во болницата „Медикус” во Чуприја.

 

Операциjaта треба да се изведи на неговата лева нога, односно на тетивата, со цел да му се овозможи на Матеј полесно да се движи, а за зафатот потребни се 2.850 евра, средства кои семејството не може да си ги дозволи.

 

 

На оваа сума потребни се дополнителни средства за патни трошоци и сместување.

 

Да донираме и да му помогнеме на Матеј да има што побезгрижно и понормално детство.

 

Телефон за контакт: 076 665 146 – Игор Алексоски (татко на Матеј)

Транцасиска сметка за Македонија: 200001992069107 – Тања Алексоска

 

Трансакциски сметки за странство:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи