Прилеп дел од концертната турнеја на „Мозаик“

Музичкиот фестивал „Мозаик“, кој што е замислен како концертна турнеја на најголемите музички ѕвезди од Македонија, за прв пат ќе се одржи годинава и тоа во Скопје, Прилеп и Куманово. На концертите, кои што ќе траат по 5 часа, на иста сцена ќе настапат Владо Јаневски, Влатко Стефановски, Елита 5, Слаткаристика, Нокаут, Џамбо Агушево оркестар, Дани Димитровска, Ферис Мустафов, Туна, Рок Симфони и Сам.

 

Концертот во Скопје е закажан за 28 февруари во А1 Арена, а таму ќе настапат Владо Јаневски, Нокаут, Елита 5, Слаткаристика, Ферис Мустафов и Сам. Во Прилеп ќе се пее на 14 март во Центарот за култура „Марко Цепенков“, а на тој концерт ќе настапат Рок Симфони, Дани Димитровска, Влатко Стефановски, и Џамбо Агушев. Последниот концерт ќе се одржи во Куманово на 21 март во Центарот за култура „Трајко Прокопиев“ со Рок Симфони, Дани Димитровска, Влатко Стефановски, Џамбо Агушев и Туна.

 

Влезниците, кои чинат по 100 и 200 денари веќе се пуштени во продажба преку продажната мрежа на МК Тикетс.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи