Инфо Спелео Ден утре кај Градскиот Саат во Прилеп

Спелеолошкиот клуб „Златоврв“ Прилеп утре од 10 до 14 часот во паркот кај Градскиот Саат организира Инфо Спелео Ден. Граѓаните ќе имаат можност да се запознаат со работата на Спелеолошкиот клуб „Златоврв“, спасувачките акции, светот на пештерите, а ќе има и упис на нови членови за сите заинтересирани кои сакаат да бидат дел од овој тим.

 

Од СК „Златоврв“ порачуваат :

 

Спремете се за Авантура.

Истражи го непознатото во себе.

Ако сакаш да ги освоиш височините и да ги откриеш длабочините на земјата биди дел од СК Златоврв.

Биди дел од нашиот Тим.

Спелеолошкиот клуб Златоврв – Прилеп врши уписи на нови членови.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи