Тепачка помеѓу затвореници во затворот во Прилеп

На 20.02.2020 во Полициската станица Прилеп било пријавено дека во Казнено – поправниот дом Прилеп на 19.02.2020 настанала физичка пресметка помеѓу тројца затвореници А.П., С.Ѓ., и С.М., при што, според соопштението на СВР Битола, А.П. со остар предмет му нанел повреди С.М.. Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи