ВИДЕО – Кучиња се хранат со умрени животни, смрдеа и џад на сите страни, ужасна слика кај с. Дебреште покрај самиот пат за М.Брод

На излезот од селото селото Дебреште во Општина Долнени, покрај самиот регионален пат Прилеп-М. Брод, ќе ве пречека ужасна слика. Кучиња се хранат со умрени животни, смрдеа и џад на сите страни. Потенцијален извор на огромен број заразни болести.

 

Има цели планини од ѓубре фрлено на дива депонија. Сцените се како од некој хорор филм. Општина Долнени навистина треба под итно да превземе нешто за да се стопира оваа срамна ситуација. И да се исчисти целиот простор.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи