Девојка истурила бензин во куќа на прилепчанец и предизвикала пожар

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп поднесе кривична пријава против 27-годишната С.А. од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност“.

На 01.01.2020 на ул. „Славеј Планина“, во куќата на Ц.Р., влегла пријавената – девојка на неговиот внук Д.К., заедно со К.А.(27), по што започнале расправија, при што С.А. истурила бензин низ просторијата и предизвикала пожар.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи