Запалено возило во Прилеп

Утрово околу четири часот на улицата „Ножот“ во Прилеп запалено е моторно возило.

 

Неофицијално, возилото марка мерцедес било забележано дека гори околу 4 часот во дворот на сопственикот В.Р.

 

Противпожарната единица го локализирала пожарот, а полицијата се очекува да објави детали околу причините за настанот.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи