Пожар во магацин на АД „Тутунски Комбинат Прилеп“

Вчера во 14:15 часот во Полициската станица Прилеп било пријавено дека настанал пожар во село Мажучиште, прилепско, во магацин сопственост на АД „Тутунски Комбинат Прилеп“.

 

Пожарот бил изгаснат од екипа на Територијалната противпожарна единица Прилеп, а бил опожарен дел од кровната конструкција од магацинот. Повредени лица нема, а увид на местото извршила екипа од Полициската станица Прилеп.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи