Судар помеѓу еден од новите автобуси на метан и камион за смет на Комуналец

Пред околу половина час се случи судар помеѓу еден од новите автобуси на метан на ЈП за ПУП и камион за смет на ЈКП Комуналец – Прилеп на улицата „Октомвриска“, веднаш пред кружниот тек кај болницата. Истрагата треба да утврди како точно дошло до несреќата.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи