Шест месеци делумно блокиран патот Прилеп-Битола поради клучка која требаше да биде готова за три

Веќе шест месеци сообраќајот на делницата Прилеп-Битола кај Технолошко индустриската зона Прилеп се пренасочува на регионалниот пат.

 

Оваа клучка на која што со градежни работи се започна на 17.09.2019 година, сè уште не е готова.

 

Од фабриката Карпош ад Скопје на 17 септеври известија дека „во наредните три месеци ќе се извршуваат градежни работи на магистралниот пат А3, делница Прилеп – Битола кај ТИРЗ Прилеп“. Но и по шест месеци, клучката е далеку од готова.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи