Трето место за ЖФК Деспина на меѓународниот турнир „Куп на карневалот 2020“ во Струмица

 

 

Женскиот фудбалски клуб Деспина од Прилеп го освои третото место на меѓународниот турнир „Куп на карневалот 2020“ во Струмица.

 

 

Станува збор за меѓународен турнир на кој учествуваат најдобрите женски екипи од Македонија и Бугарија, составени од младинки родени 2003-2004-2005 година, каде што со максимална борбеност и залагање ЖФК Деспина успеа да се пласира меѓу најдобрите три екипи.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи