Прилепчанецот Дарко Неданоски нов Претседател на Спелеолошката Федерација на Македонија

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

Прилепчанецот Дарко Неданоски член  на Спелеолошкииот клуб „Златоврв“ – Прилеп е новиот Претседател на Спелеолошката Федерација на Македонија.  Неданоски за брзо време најавува голем број новини во Федерацијата.

 

„Планирам пред се обновување на Федерацијата, нејзините активности, обновување на голем број спелеолошки клубови во Македонија, создавање на спасителни служби во повеќе региони, но исто така се планираат отворање на голем број тренинг кампови, нови експедиции и надоградување на нашето знаење со искуствата на други клубови и федерации од странство. Еден од поголемите приоритети ќе биде и членството во Европската комисија за спасување“, истакна Неданоски.

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Липо ласер и спа капсула за прв пат во Прилеп

Play Video

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи