Мотоциклист повреден во сообраќајка во Прилеп

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

Вчера во 08,50 часот било пријавено дека во Прилеп на ул. „Тризла“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „фиат стило“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од Х.М.(35) од Прилеп и моторцикл „хамачи“ без регистарски ознаки, управуван од Џ.Ј.(32) од Прилеп.

 

„Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил моторциклистот, по што бил пренесен во Градската болница Прилеп за укажување на лекарска помош. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од Полициската станица Прилеп“, соопшти МВР

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Липо ласер и спа капсула за прв пат во Прилеп

Play Video

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи