ВИДЕО – Неверојатни креации на подвижни мостови низ целиот свет

 

Уникатни креации на мостови низ целиот свет кои се спуштаат, креваат или собираат за да по нив поминуваат пешаци, а во исто време да можат под нив да поминат и бродови.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.