Претседателот на Совет на О. Прилеп и на ОО СДСМ Прилеп, Миле Талевски, донираше дезинфекционен тунел за прилепската болница

Претседателот на Совет на О. Прилеп и на ОО СДСМ Прилеп, Миле Талевски, денеска донираше дезинфекционен тунел за прилепската болница.

Read more

Инспиративни наставници и вредни деца во изолација: Какви вештини учат учениците надвор од наставата

ИЗВОР : ДЕЦА.МК   М-р Гоце Бумбароски, наставник по одделенска настава во ООУ „Кочо Рацин“ – Прилеп, вели дека бил

Read more

ВИДЕО – Корона вирусот го уништи туризмот во Крушево, затворени се угостителските објекти, а откажани се и параглајдинг натпреварите

Како и секаде во светот така и во Крушево корона вирусот комплетно го уништи туризмот. Затворени сите хотели, ресторани, не

Read more

На 9 месечната Марија од Прилеп и е потребен pecпиpaтop за да може да дишe додека cпиe, родителите бараат помош за да го купат

Марија Јорданоска е девет месечно бебе кое е со ретка диjaгноза во светcки paзмер – Cиндpoм на центpaлна апнеа при

Read more

51 годишен пациент од Прилеп чиј позитивен резултат на Ковид-19 пристигнал вчера почина на Клиниката за онкологија

На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби почина пациент од Скопје на 50 години, хоспитализиран на 6 април, а

Read more

Покренати 25 обвиненија против прилепчани за прекршување на полицискиот час

Основното јавно обвинителство Прилеп  поведе постапка за вкупно 25 лица кои го сториле кривичното дело – Непостапување според здравствените прописи

Read more

Во понеделник, 4 мај, од 09 до 14 часот, во Општина Прилеп ќе се одржи крводарителска акција

Општинскиот кризен штаб во Прилеп денеска одржа состанок за актуелната состојба со КОВИД-19 во општина Прилеп, како и за активностите

Read more

Јованоски : Граѓаните викендов да не се собираат и групираат, ќе примам минимална плата, а остатокот ќе го уплатам во Фондот за бoрба против КОВИД-19

Апелирам, во текот на претстојниот продолжен првомајски викенд, да нема масовно собирање и групирање на граѓаните на затворен и отворен

Read more

Јованоски : Денеска 4 нови случаи на корона вирус, но охрабрува тоа што секој ден имаме зголемување на бројот на излекувани

Денеска се евидентирани 4 нови случаи на заразени прилепчани со коронавирусот, со што вкупната бројка на инфицирани достигна 147.  

Read more