2 нови случаи на Ковид 19 во Прилеп, 25 нови на ниво на држава

 

 

Во изминатите 24 часа регистрирани се 25 нови случаи на коронавирус во земјата.  По градови: Скопје- 7, Куманово-7, Прилеп-2, Тетово-5, Струга-2, Гевгелија -1, Кочани -1.

Со ова вкупната бројка на дијагностицирани пациенти со КОВИД-19 денеска изнесува  354 лице. Според местото на живеење, досега случаи на КОВИД-19 се регистрирани во:

 

Скопје – 183

Куманово – 54

Дебар – 47

Штип – 15

Прилеп – 12

Тетово -13

Струга – 9

Велес – 6

Битола – 4

Охрид – 3

Кавадарци – 2

Гостивар – 1

Гевгелија – 2

Струмица- 1

Крива Паланка – 1

Кочани – 1

Во изминатото деноноќие направени се 257 теста, од кои: преку ИЈЗ – 131, преку Ветеринарен факултет – 25, Биотек – 24, Филип Втори (Жан Митрев) – 2.

 

Досега се направени вкупно 3.775 тестирања на Ковид-19.

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи