Двајца прилепчани добитници на 100.000 денари од наградната игра на МојДДВ

 

Извлечени се 15-мината добитници на 100.000 денари од наградната игра на МојДДВ. Шестмина од наградените се од Скопје, по двајца добитници се од Струмица и од Прилеп и по еден од Штип, Охрид, Пробиштип, Тетово и Богданци.

 

Среќните добитници се:

 

 • Ванче Василески
 • Катерина Апостолова
 • Зорица Илиев
 • Весна Макашевска
 • Дејан Ѓошев
 • Славко Јанковски
 • Љика Митева
 • Фадил Угљанин
 • Сеља Хаџи
 • Војче Мирчески
 • Благој Тунџов
 • Фарук Ајрулаху
 • Виктор Устијаноски
 • Мише Милановски
 • Деан Андреевски

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи