Прилепското вештачко езеро се наполни со последните врнежи на дожд и снег

Прилепското вештачко езеро се наполни со последните врнежи на дожд и снег, се очекува поволните хидролошки услови да продолжат и понатаму и со топењето на снегот од планините езерото да го достигне својот максиумум.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи