Во автомобил максимум до тројца патници, четворица ако се од исто семејство

Facebook
Twitter
Email
Print

 

Да нема повеќе од тројца патници во едно возило, вклучувајќи го и возачот, е една од новите мерки кои ги предложи Владата во борбата за спречување на ширењето на коронавирусот. Истите притоа треба да носат заштитна опрема од ракавици и маски.

 

Ако возачот е сам во возилото, нема потреба од заштитна опрема.

 

Доколку патниците пак се од исто семејство, дозволено е да се возат до четворица возрасни патници или двајца возрасни и две деца.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи