Ова се маркетите и аптеките кои викендов ќе бидат дежурни и ќе работат во Прилеп

Сервисни информации за работата на маркетите, аптеките и волонтерската служба на Општина Прилеп, за време на забраната на движење во Прилеп во сабота и недела, 11 и 12 април:

 

 

ДЕЖУРНИ МАРКЕТИ :

 

„ФУТУРА“………………………..тел:075 395 408

„СТИБЕРА“………………………тел:076 741 572

„ИРНЕКС“………………………..тел:075 308 683

„ТИНЕКС“………………………..тел:071 275 684

„БОНИТА“……………………….тел:070 353 609

„ЏИМИ МАРКЕТ“……………..тел:076 790 772

„МЕГА МАРКЕТ ПАТА“…….тел:070 259 199

„ПАНО ТРЕЈД“…………………тел:078 375 910

 

Работното време на маркетите е од 07.00 до 15.00 часот, доставата на нарачаната роба маркетите ја вршат со сопствен превоз.

 

 

ДЕЖУРНА АПТЕКА :

 

„Каракаш 2“…………………….тел:072 573 175

 

Работното време на аптеката е 24 часа

 

 

ВОЛОНТЕРСКА СЛУЖБА НА ОПШТИНА ПРИЛЕП :

 

Контакт телефони: 048 401 700 и 0800 00 210

 

Во деновите од викендот, сабота и недела, волонтерската служба на Општина Прилеп ќе биде достапна 24 часа, исклучиво за доставување на лекарства.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи