Корона вирусот ја зеде првата жртва во Прилеп, денеска плус 8 нови случаи на Ковид 19 во Прилеп

 

Двајца пациенти позитивни на Ковид-19 починаа од компликации поради инфекцијата, дознава Алсат. Согласно информациите со кои се располага, едниот од починатите е од Куманово, а другиот од Прилеп. Со ова, вкупниот број на починати лица достигна 34 лица.

 

 

Во последниве 24 часа во земјава се регистрирани 49 новозаболени пациенти од Ковид-19, дознава Алсат.

 

По градови:

 

Скопје -13,

Куманово – 14,

Штип -6,

Прилеп – 8,

Велес -6,

Кочани-1,

Гостивар -1.

 

Со ова вкупниот број на заболени во Македонија достигнува 760 лица.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Play Video

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи