Три нови заболени и еден починат пациент од Прилеп од Ковид 19

 

 

Три нови заболени и еден починат пациент од Ковид 19 е црниот баланс во Прилеп во последните 24 часа. Со тоа вкупниот број на заболени се искачи на 75, додека 2 лица починаа поради коронавирусот.

 

На ниво на држава пак, во изминатото деноноќие се потврдени 26 нови случаи на Ковид 19 и со ова бројот на заболени во земјата се искачи на 854 дијагностицирани пациенти.

По градови:

-Скопје – 4
-Куманово – 11
-Прилеп – 3,
-Тетово – 4
-Велес – 2
-Кочани – 1
-Пробиштип – 1

 

Денеска во Штип се регистрирани 3 оздравени пациенти од Ковид-19, кои со лесна форма на болеста се лекуваа во домашни услови.

 

На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби починаа 4 пациенти; пациентка од Скопје (79г), пациент од Велес (58г), пациент од Прилеп (67г) и уште еден пациент од Скопје (63г).

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи