Дезинфекција во фабриките „Секе“ и „Фалко“ во Крушево

 

 

Општина Крушево изврши санација во компаниите СЕКЕ и Фалко и со тоа продолжи да ги спроведува мерките за спречување на ширењето на коронавирусот.

 

Во текот на вчерашниот ден беше извршена дезинфекција на фабриката Секе, а претходно и втора фаза од дезинфекција во конфекцијата Фалко.

 

„Продолжуваме со спроведување на мерките во насока на спречување на ширењето на вирусот и затоа мора да обезбедиме чисти и целосно дезинфицирани работни простории за вработените во Секе и Фалко. Денес спроведуваме и акција за чистење во целиот град Крушево.“, изјави градоначалникот на општина Крушево Томе Христоски.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи