АРМ: Ние сме тука да ве заштитиме, помогнете со личен пример да успееме заедно

 

 

„Спаси живот, држи растојание“ е мотото во видеото на Армијата, снимено во Прилеп и Куманово, каде нејзини припадници се распоредени и помагаат во одржувањето на редот и спроведувањето на мерките на Владата во борбата против коронавирусот.

 

„Почитувајте ги препораките за одржување безбедно растојание, дајте го вашиот придонес во спречување на ширењето на вирусот Ковид-19″. Армијата е секогаш со вас. Да спасиме животи заедно.“ – се вели во статусот на Армијата на Фејсбук.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи